Projekty Edukacyjne

W roku szkolnym 2018/2019 nasza placówka bierze udział w trzech projektach edukacyjnych:

MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY- głównym celem projektu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa. Zachęcanie dorosłych do głośnego czytania dzieciom, wprowadzenie dziecka w świat literatury, budzenie zaciekawienia książką przez zabawy, piosenki, twórczość plastyczną. Przekazywanie na pośrednictwem literatury wartości moralnych, kształcenie u dzieci umiejętności słuchania tekstu czytanego; rozwijanie samodzielności, kreatywności i innowacyjnści dzieci.

DZIECIŃSTWO BEZ PRÓCHNICY/AKADEMIA AQUAFRESH - na podstawie przekazanych materiałów w przedszkolach realizowane będą zajęcia edukacyjne, w czasie których najmłodsi dowiedzą się, jak dbać o ząbki i nie dopuścić do spotkania z Robaczkiem Próchniaczkiem.

CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS - We współpracy z Sanepidem w Świeciu przystąpiliśmy do programu ogólnopolskiego przedszkolnej edukacji
antytytoniowej. Załóżeniem  programu jest ochrona dzieci przed szkodliwym wpływem dymu tytoniowego.
Stanowi on pierwsze ogniwo w cyklu programów antytytoniowych. Program ma charakter profilaktyczny, ale przede wszystkim ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej postawy ochrony własnego zdrowia w sytuacjach, gdy są skazane na bezpośredni kontakt z palącymi.
Cele szczegółowe : wykształcenie umiejętności rozpoznawania różnych źródeł dymów,
Wykształcenie umiejętności rozpoznawania różnych dymów, „wydobycie” dymu papierosowego, zwiększenie wrażliwości dzieci na szkodliwość dymu papierosowego, zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów, zwiększenie wrażliwości dzieci na miejsca, w których mogą być narażone na dym.
Zajęcia mają charakter warsztatowy. Ta forma dostarcza dzieciom najwięcej okazji do uczenia się przez doświadczenie i zgodnie z zasadami nowoczesnej edukacji zdrowotnej akcentuje aktywny udział dzieci w procesie uczenia się. W wychowaniu zdrowotnym dziecka program ten stanowi pierwszy etap nabywania wiedzy  na temat szkodliwości dymu tytoniowego.