Projekty Edukacyjne

W roku szkolnym 2017/2018 nasza placówka bierze udział w trzech projektach edukacyjnych:

DZIECIŃSTWO BEZ PRÓCHNICY/AKADEMIA AQUAFRESH - Na podstawie przekazanych materiałów w przedszkolach realizowane będą zajęcia edukacyjne, w czasie których najmłodsi dowiedzą się, jak dbać o ząbki i nie dopuścić do spotkania z Robaczkiem Próchniaczkiem.
Ważnym elementem programu jest współpraca z lekarzami dentystami, którzy realizują bezpłatne badania zębów wśród przedszkolaków uczestniczących w programie Akademii Aquafresh

CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS - We współpracy z Sanepidem w Świeciu przystąpiliśmy do programu ogólnopolskiego przedszkolnej edukacji
antytytoniowej. Załóżeniem  programu jest ochrona dzieci przed szkodliwym wpływem dymu tytoniowego.
Stanowi on pierwsze ogniwo w cyklu programów antytytoniowych. Program ma charakter profilaktyczny, ale przede wszystkim ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej postawy ochrony własnego zdrowia w sytuacjach, gdy są skazane na bezpośredni kontakt z palącymi.
Cele szczegółowe : wykształcenie umiejętności rozpoznawania różnych źródeł dymów,
Wykształcenie umiejętności rozpoznawania różnych dymów, „wydobycie” dymu papierosowego, zwiększenie wrażliwości dzieci na szkodliwość dymu papierosowego, zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów, zwiększenie wrażliwości dzieci na miejsca, w których mogą być narażone na dym.
Zajęcia mają charakter warsztatowy. Ta forma dostarcza dzieciom najwięcej okazji do uczenia się przez doświadczenie i zgodnie z zasadami nowoczesnej edukacji zdrowotnej akcentuje aktywny udział dzieci w procesie uczenia się. W wychowaniu zdrowotnym dziecka program ten stanowi pierwszy etap nabywania wiedzy  na temat szkodliwości dymu tytoniowego.

AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA- Celem nadrzędnym działalności Akademii jest propagowanie zdrowego trybu życia wśród polskich rodzin. Partnerami popierającymi działania są m.in.: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Instytut Matki i Dziecka, SGGW, Polskie Towarzystwo Dietetyki, Agencja Rynku Rolnego, Straż Pożarna, WOPR, Miasto Stołeczne Warszawa i wiele innych. W związku z narastającym problemem otyłości u dzieci, o którym mówi się coraz głośniej, zespół postanowił podzielić się z Państwem swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie zasad prawidłowego żywienia, aktywnego wypoczynku oraz umiejętności budowania trwałych, pozytywnych relacji w rodzinie.